اردوهای علمی سال چهارم

دوران طلایی (اردوی نوروزی دبیرسـتان هـدف)

در دبیرستان هدف بخش اعظم مطالب درسی پایه و پیش‌دانشگاهی برای دانش آموزان سال چهارم تا اواخر اسفند ماه به پایان خواهد رسید.
هدف از به پایان رساندن این مطالب به این دلیل می‌باشد که دانش‌آموزان دردوماه فروردین و اردیبهشت‌ماه، که دوران طلایی نام دارد می‌بایست به موارد ذیل بپردازند.
۱- دوره و جمع‌بندی پایه                     ۲- دوره و جمع‌بندی سال چهارم                         ۳- مرور خلاصه‌نویسی‌ها
۴- تست‌زنی بسیار زیاد                     ۵- تمرین آزمون جامع                                        ۶- شرکت در اردوی نوروزی

به گفته خیلی از مشاورین برجسته کشور اردوی نوروزی یکی از دوران طلایی دانش‌آموزان محسوب می‌شود که خیلی از مدارس شناخت لازم و کافی نسبت به نحوه اصولی برگزار کردن اردو را هم ندارند.
اردوی نوروزی در دبیرستان هدف به بهترین شکل ممکن با حضور اساتید برگزار خواهد شد که مشاورین دبیرستان هدف به صورت ساعت به ساعت برنامه مطالعاتی را تنظیم نموده‌اند که دانش‌آموزان می‌بایست به انجام آن بپردازند. از ویژگی‌های بارز اردوی نوروزی دبیرستان هدف می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد.
۱- بیشترین ساعات مطالعه در اردوی نورزوی نسبت به مدارس دیگر حتی نسبت به منزل.

۲- نظم و انضباط فوق العاده در نحوه برگزاری اردو
۳- ارائه برنامه منسجم و عالی برای هر ساعت مطالعه دانش‌آموزIMG_6392

۴- ارائه جزوات منحصربه‌فرد ویژه اردوی نوروزی
۵- برگزاری آزمون‌های به صورت روزانه           ‏    ‏

۶- ایجاد رقابت سالم بین دانش‌آموزان
۷- حضور اساتید جهت تدریس مباحث به صورت جمع‌بندی در اردوی نوروزی

۸- مشاوره آموزشی برای تک‌تک دانش‌آموزان
۹- حضور دانش‌آموزان رتبه‌های برتر سال گذشته جهت رفع اشکال در طول تمام روز

۱۰- ارائه کارنامه جامع در پایان اردو
۱۱-ارائه جوایز به رتبه‌های برتر اردو

۱۲-جشن اختتامیه اردوی نوروزی

کیفیت برگـزاری اردوی نوروزی در دبیرسـتان هـدفـــ یکی دیگر از ویژگی‌های منحصـربه‌فرد آموزشـی این مرکـز می‌باشـد.

دوران جمع‌بندی (اردیبهشت ماه) و همایش‌های یک یا  دو روزه (خردادماه)

99پس از به پایان رساندن کلیه مطالب درسی پایه و پیش‌دانشگاهی در اواخر فروردین‌ماه، دانش‌آموزان می‌بایست در اردیبهشت‌ماه طی برنامه از پیش تعیین شده دبیرستان هدف به مدت ۴ هفته به جمع‌بندی بپردازند که اساتید در این ۴ هفته کلیه جزوات ارائه شده خود در طول سال تحصیلی را مرور خواهند کرد.

از دیدگاه کارشناسی و مشاوره‌ای خوب درس خواندن در طول سال یک طرف قضیه است و طرف دیگر آن جمع‌بندی کلیه دروس در اردیبهشت ماه است. به طور قطع دبیرستان هدف از معدود مراکزی است که پس از به پایان رساندن مطالب درسی دانش‌آموزان در اواخر فروردین ماه نه تنها دانش‌آموزان را رها نمی‌کند بلکه اقدام به جمع‌بندی کلیه دروس در اردیبهشت‌ماه می‌نماید که این امر یکی از بارزترین تفاوت‌های این مدرسه با دیگر مدارس می‌باشد. این موضوع نه تنها باعث دوره کردن کلیه دروس می‌شود بلکه دانش‌آموزان را از لحاظ روحی و روانی در شرایط بسیار مناسبی قرار می‌دهد. جمع‌بندی و دوره کردن کلیه مطالب در اردیبهشت‌ماه یکی از بارزترین ویژگی‌های دبیرستان هدف نسبت به سایر مدارس می‌باشد.

در پایان پس از امتحانات خرداد ماه دانش آموزان می‌توانند بر اساس علاقمندی خود در همایش‌های علمی یک یا دو روزه اساتید در کلیه دروس عمومی و اختصاصی  که سؤالات احتمالی کنکور بررسی خواهند شد شرکت نمایند.که این امر یکی دیگر از موارد منحصربفرد  این دبیرستان می باشد.