سخنی با اولیاء

اولیای گرامی، سهم بزرگی از موفقیت فرزندتان در دستان انتخاب گر شماست

برای یک انتخاب درست فقط چند قدم کافی است

 

۱- قدم اول کسب اطلاعات کامل و جامع و علمی در مورد جنبه های مختلف سال سرنوشت ساز چهارم

پدر و مادر گرامی، بی شک فرزند شما در حساس ترین مقطع زندگی خویش قرار دارد و شما می توانید نقش بنیادی در تعیین سرنوشت وی داشته باشید.
نقطه عطف زندگی فرزند شما در همین روزهایی است که در حال سپری شدن است و هر انتخابی می تواند سرنوشت وی را تغییر دهد.
شما قطعاً در پیمودن تمام مسیر تا کنکور باید به فرزند خود کمک کنید. و با تحقیق جامع و کامل به راحتی می-توانید به نقش انکار ناپذیر خانواده در موفقیت دانش آموز جامع عمل بپوشانید و هرگونه خطری که در کمین فرزندتان نشسته است را از سر راه بردارید و شما هم اکنون در اولین گام این کمک هستید.

۲- قدم دوم اتخاب یک مدرسه مناسب

اگر عصر حاضر قرن ارتباط نام گرفته، دلیل آن چیزی جزء تاثیر اطلاعات بر فرهنگ و اجتماع آدمی نبوده است. این مهم بدان معنا است که زندگی امروزه جز با همراهی مستمر دانش و اطلاعات روز میسر نیست و اگر زیستن به معنای دانش اندوزی یک هدف والا برای بشریت بوده و هست، طی مدارج علمی دانشگاهی نیز یکی از راه های سهل الوصل برای دستیابی به این خواسته ی فطرت آدمی است چرا که نهادینه شدن علوم در طبقات اختصاصی آکادمیک، انگیزه و رقبت جهت نیل به اهداف والا را افزایش می دهد. این امر اهمیت گلچین نمودن استعدادها را در آزمونی به نام کنکور سراسری بیشتر روشن می سازد.
آزمون سراسری دانشگاه ها با تمام انتقادهایی که به همراه خود دارد در حال حاضر بهترین نوع گزینش دانشجو و بهترین راه کار انتخاب رشته دانشگاهی می باشد که در سال های اخیر به رقابتی سنگین برای دانش پژوهان خواهان تحصیلات عالی تبدیل شده است که با توجه به تغییرات کنکور در چند سال اخیر بدست آوردن جایگاه دلخواه کار آسانی نیست و حتما باید به مرکز تخصصی، کاردان، و با کادر با تجربه که صداقت، تعهد و پیگیری را سر لوحه کار خود قرار می دهند همراه شوید.

۳- قدم سوم همراهی با سیاست های آموزشی مدرسه و مشاورین

گروه آموزشی دبیرستان هدف بر این باورند که در سال چهارم اولیاء نقش بسیار مهمی، را در پیشروی رو به رشد دانش آموزان ایفا می کنند که در خیلی از مراکز از این اهرم بسیار مهم هیچ استفاده موثری نمی شود، از این رو در طول سال تحصیلی گروه مشاورین هدف طی جلسات فردی پی در پی با مشاور پی گیر و کارگاه های آموزشی با روانشناسان و پزشک تغذیه در جهت سیاست ها و خواسته های مدرسه نسبت به دانش آموزان قرار می دهند و به عنوان (مشاورین (دوم) در منزل ) از شرح وظایف خود در منزل آگاه می شوند و با یک کار تیمی با مدرسه کمک به رشد هر چه سریعتر دانش آموزان خود می کنند و به طور مثال آرام نگه داشتن محیط خانه و دور نگه داشتن داوطلب از هر گونه استرس غیر درسی از مهمترین وظایف خانواده به شمار می رود. داوطلبی را در نظر بگیرید که شاهد مشاجره اعضای خانواده با یکدیگر است. قطعاً این تنش ها در وضعیت درسی داوطلب تأثیر منفی می گذارد.
اولیاء گرامی توجه داشته باشند که اگر به داوطلب توصیه می کنیم که درس بخواند ما نیز باید در فرآیند درس خواندن یاور وی باشیم. حتی الامکان از مهمانی رفتن و مهمانی دادن علی الخصوص مهمانی های شلوغ و طولانی پرهیز کنیم.
سعی کنیم مسافرت رفتن را به بعد از کنکور موکول کنیم. قبول کنید که امکان ندارد دانش آموز در سفر شمال (یا هر جای دیگر) بتواند درس بخواند.
از این دست بسیارند مواردی که نیاز به از خود گذشتگی خانواده دارند. بله، کنکور هدفی مشترک برای تمامی اعضای خانواده است. همگی باید برای قبولی داوطلب در آن تلاش کنیم.

 

(درخواست گروه آموزشی هدف از اولیاء گرامی)

در این راستا از اولیاء گرامی خواستاریم:

۱- ماهی یک بار در جلسات مشاروه فردی با مشاور شرکت کنند.
۲- در کارگاه های سلامت خانواده (روانشناسی و تغذیه) شرکت کنند.

۳- هفته یک بار ارتباط تلفنی با مشاور پیگیر داشته باشند.

۴- تو هر شرایطی از سیاست های آموزشی مدرسه حمایت و پیروی کنند.

۵- براساس منشور عملکرد ارائه شده در هر بازده زمانی توسط مشاور در منزل با دانش آموزان رفتار کنند.

۶- در تمامی همایش های مشاوره ای و انگیزشی طول سال تحصیلی حضور فعال داشته باشند.

۷- هر روز پیگیر نمرات و عملکرد آموزشی دانش آموز در پرتال اولیاء باشد.