واحد مشاوره

بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور داوطلبین متقاضی شرکت در کنکور سراسری در رشته ریاضی فیزیک می بایست ۲۷ جلد کتاب، در رشته تجربی ۲۹ جلد و در رشته انسانی ۲۸ جلد را در طول یک سال تحصیلی مطالعه و همه مطالب کتاب ها را در یک آزمون حدوداً ۴ ساعته در روز برگزاری کنکور پاسخ دهند. این مطلب به این دلیل گفته شد که اهمیت برنامه ریزی صحیح درسی برای یک مطالعه درست و زمان بندی مشخص برای کسب موفقیت و افزایش حداکثر آمادگی معلوم شود. داوطلب می بایست در یک زمان مشخص، حجم بسیار زیادی از مطالب را مطالعه نموده، در ذهن خود دسته بندی و جمع بندی نموده و در یک زمان محدود و مشخص به همه مطالب پاسخ دهد.

لازمه این امر یک برنامه ریزی اصولی است که داوطلب بتواند در کنار آموزش، مطالعه مطالب و سنجش آنها، زمان خود را تنظیم و نقاط قوت و ضعف خود را مشخص کند.
دبیرستان هدف به دلیل اهمیت موضوع فوق الذکر توجهی به خصوص به این مسئله دارد تا بتواند در کنار آموزش حضوری و کلاس های درسی خود، بین آزمون های هفتگی، دوره ای و منابع کمک آموزشی ارتباطی صحیح و منطقی ایجاد کرده تا با ایجاد شرایطی مناسب راه را برای کسب موفقیت داوطلب هموار کند.
واحد مشاوره دبیرستان هدف با هدف های فوق الذکر طراحی و ایجاد گردید و پس از ساعت ها جلسات کارشناسی با حضور مشاورین روانشناس، کارشناسان واحد مشاوره و متخصصین امر مشاوره توانست چهار چوب حوزه فعالیت خود را بر اساس نیازهای کنکور نسل چهارم که دانش آموزان فقط با نظارت یک مشاور و تدریس خوب دبیر نمی توانند به موفقیت دلخواه خود برسند بلکه یک تیم مشاوره باید به صورت کار تیمی و بهم پیوسته لحظه به لحظه دانش آموزان را از چندین جنبه مورد بررسی قرار دهند تا آفت های عملکردی و مطالعاتی آنها در زمان مناسب تشخیص داده و راهکار مناسب ارائه شود. مجموعه خدمات ارائه شده توسط واحد مشاوره به صورت کاملاً خلاصه و فهرست وار در ادامه آمده است. لازم به ذکر است کلیه اعداد، آمار و جداولی که در این دفترچه راهنما آورده شده است همگی از سوی واحد مشاوره ارائه گردیده اند.

گروه مشاورین دبیرستان به ۴ واحد تقسیم می شود:
۱- واحد مشاوره و پیگیری
۲- واحد مشاوره سلامت ذهن و بهداشت روانی
۳- واحد مشاورین ارشد و تکمیلی
۴- واحد سلامت جسم و ذهن